KİŞİSEL BİR WEB SİTESİ KURMAK

Çağımız teknoloji çağı, bu çağda 2.5 milyarı aşkın internet kullanıcısı ve 1 milyarı aşkın sosyal medya kullanıcısı mevcuttur.

Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medyalar kendimizi tanıtmak, beğendiğimiz fotoğrafları ve durumları arkadaşlarımızla paylaşmak veya kendimize arkadaş ortamı kurmak için kullanmaktayız. Ama bu siteler bizi doğru tanıtmaya pek yardımcı olmamaktadır.

İnternetin özellikle kişiler için çok önemli olduğunu kanıtlayan sayısız örnek vardır. 90'lı yıllarda " I kiss you " sloganıyla, kişisel web sitesine milyonları çeken " İnternet Mahir" fenomeni vardı. Daha sonra bu kişi pek çok yabancı ve yerli kanalda televizyon şovlarına çıktı, sadece bu iki kelime ile meşhur oldu...


Kimler İçin Gerekli?

  • Sanatçılar (Ses sanatçıları, fotoğrafçılar, tasarımcılar)
  • Yazarlar (Kitap yazarları, köşe yazarları, amatör yazarlar)
  • Eğitim Görevlileri (Okul Müdürü, Öğretmen)
  • Diğer Serbest Meslekler (Doktor, Psikolog, Danışman, Avukat)

Nasıl Bir Web Sitesi?

ADINIZSOYADINIZ.COM.TR şeklinde bir adresinizin olması sizi daha güvenilir kılar. Bu adrese sadece nüfus cüzdanınız ile sahip olabilirsiniz. Eğer bu adres daha önce alınmışsa ADINIZSOYADINIZ.COM yada ADINIZSOYADINIZ.NET adresini de alabilirsiniz. Kullanabileceğiniz diğer isim seçenekleri çok daha fazladır, bu konuda bize ücretsiz danışabilirsiniz.

Tasarım olarak sitemizdeki hazır şablonlardan seçebilirsiniz, hakkımızda bölümü ile kendinizi daha detaylı tanıtabilirsiniz, fotoğraf albümü sayesinde istediğiniz kadar fotoğrafınızı paylaşabilir, beğendiğiniz yazılarınızı paylaşmak için haberler modülümüzü kullanabilirsiniz.

Bulunabilirlik

Günlük yaşamda, insanlar yeni tanıştıkları kişileri arama motorlarında aratarak haklarında bilgi sahibi olmaktadır. Siz de arama motorlarında bulunmak istiyorsanız, kişisel bir web siteniz yoksa, karman çorman sosyal medya hesapları ve verileri arasında doğru olmayan ya da sizi yanlış / eksik tanıtacak bilgilere sahip olmaktan korkuyorsanız, hemen kendinize kişisel bir web sitesi edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Site Fabrikası ® olarak size en kolay yönetilen, en uygun maliyetli ve arama motorlarında en kolay bulunabilen kişisel web siteleri oluşturuyoruz. Bu sayede sizi arayan kişilerin de sizi bulması kolaylaşmış oluyor, hakkınızdaki bilgilere diğer sitelerden ulaşmıyorlar.

Güvenlik

Facebook, Twitter, Youtube hesaplarınıza güvenmeyin. Orada paylaştıklarınız sonsuza kadar kalıcı değildir. Bir şikayet ya da "spam" dedikleri engelleme durumu olduğunda sayfalarınız kapanabilir. Hiçbir hak da talep edemezsiniz.

Ancak Site Fabrikası ® olarak hazırladığınız size özel kişisel web sitenizi kendiniz yönetirsiniz, içeriklerinizi kendiniz girebilirsiniz. Ayrıca günlük olarak sitenizin yedeği alınır ve bir hata yaparsanız ya da saldırıya uğrarsanız 30 güne kadar bilgilerinizi geri getirebilirsiniz. Dilerseniz yıllık yedekleme özelliğini de kullanabilirsiniz.

Maliyet

Kişisel web sitenizi satın alırsanız 290 TL + KDV bir kereye mahsus ücret ödeyerek başlayabilirsiniz. Daha sonra her yıl 49 TL + KDV yayınlama (hosting) ücreti ödersiniz.

Kiralayarak başlamak isterseniz yarı fiyatına, yani 145 TL + KDV ücreti her yıl ödersiniz. Hosting hizmeti de size her yıl hediyemiz olacaktır.

2015-02-07