Blog

Alan Adı Tescili

alan adı tescili sorgulamasını bir çok internet sitesinden sorgulayabilme imkanınız var. Bazı alan adı tescili alınmış gibi görünse de satılmak üzere alınmış olabilir. Hemen vazgeçmektense bir iletişime geçip fiyat almakta fayda olabilir. Fiyat alırken aklınızda olsun: Aldığınız şeyin maliyeti 10 dolar! Yani size fahiş fiyatlar da sunsalar oldukça yüksek pazarlık oranları olabilir.

Hosting Hizmetleri

Web hosting hizmetleri nedir, web hosting hizmetleri ne işe yarar veya web hosting hizmetleri ne demek? Domain Nedir ve Domain Transferi Nasıl Yapılır? Web hosting hizmetleri ismini İngilizce cümlesinden almaktadır. Web ve hosting hizmetleri, ayrı ayrı anlamlar içerir. O nedenle başlangıçta ayrı ayrı anlamlarını ifade etmeye muhtaçtır.

Sosyal Medya Reklamları

sosyal medya reklamları, internette bulunan sosyal paylaşım siteleri üzerinden veya sosyal ağlar üzerinden yapılan her türlü reklam ve tanıtım işlemine denir.

E-Ticaret Sitesi

Sanal ortamda yani internette tüketici ile işletmeleri birleştiren ve online alım satım işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan yazılımlara e ticaret sitesi denir. e ticaret sitesi fiziksel bir mağaza bulunan ya da firmalardan tedarik edilen ürünlerin internete eklenmesi ve online ödeme sistemleri aracılığı ile satış işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlar. Şu anda internette alışveriş yapılan her site e ticaret sitesi olarak adlandırılmaktadır. 

SEO Nedir?

SEO kelimesi Search Engine Optimization cümlesinin kısaltmasıdır. Search Engine Optimization Türkçe'de Arama motoru optimizasyonu demektir. Arama motorları seo işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemeler olacaktır.  Arama motorları, arama sonuçlarını listelerken  matematiksel hesaplar yaparak değerlendirme yaparlar. Bu sebebten dolayı web yöneticiliği yapanlar; yapmış oldukları web sitelerini bu kriterlere uygun şekilde oluşturmak durumunda kalırlar. seo İnternetin yaygınlaşması ve dijital pazarlama gücünün artması sebebi ile hızla yaygınlaşmaya başlar.

Sosyal Medya Yönetimi

sosyal medya yönetimi; sosyal medya sayfalarının ve sosyal medya hesaplarının nasıl kullanılması gerektiğini, bu sürecin ne şekilde işlemesini gerektiğini, kriz anında nasıl bir yöntem izlenebileceğini ve imaj yönetiminin nasıl yapılması gerektiğini gösteren durumların bütünü halindedir. Günümüzde iletişim anlamında güçlü bir yeri olan sosyal medya, önüne geçilemez bir pazarlama stratejisi olarak görülmektedir. Bu nedenle sosyal medya yönetiminin önemi bir tık daha güçlenmiş olmaktadır.

Responsive Web Tasarımı

responsive tasarım alışılagelmiş web görüşünün farklılaşmasıyla meydana gelmiş yeni kuşak internet bakış açısıdır. Bu olayın asıl amacı, makineler arası bağ kurabilen çeşitli araçların internette aktif olmasıyla düzenli bir tasarım meydana getirmektir.

Özel Yazılım

özel yazılım; elektronik parçaların birbiriyle haberleşmesini sağlayarak kullanıcısının iş süreçlerini kısaltan, iletişimi sağlayan, verimliliği arttıran çeşitli görevler için hazırlanmış bir programdır.

Kurumsal Site

kurumsal site, 21. yüzyılın döküman biçimi haline gelmiştir. Geride bıraktığımız 500 yıl için kağıt, mürekkep, matbaa ne ise internet ve kurumsal siteler de günümüz için aynı şeydir. Gündelik ofis işlerinde bilgisayarlarla çalışıyorsanız her gün bir çok döküman yaratıyor ve kullanıyorsunuzdur. kurumsal siteleri de birer bilgisayar dökümanı ya da dökümanlar topluluğu olarak adlandırılabiliriz. Bu bilgisayarların farkı üzerlerindeki dökümanlara daha fazla sayıda erişim sağlayabilmesidir. Yani evdeki ya da işteki bilgisayarınız üç beş kişinin okuyabileceği bir kitapken web siteleri onbinlerce kişiye hizmet sunar.

İnternet Sitesi Tasarımı

internet sitesi tasarımı nasıl yapılır sorunun oldukça sık sorulduğu bir ortamda web sitesinin nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler vererek sizleri bilgilendirmemiz gerektiğini farkettik, bu bağlamda internet sitesi tasarımı nasıl yapılır sorgusuna bir açılım getirmemiz gerekti.