Blog

Kişisel Web Sitesi

Çeşitli konularda düşüncelerinizi paylaşmak, kişisel web sitesi açmak için bir neden olabilir ancak çok daha etkin nedenler olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

Hazır İnternet Sitesi

Program kodu ve HTML bilmenize gerek kalmadan dilediğiniz gibi güncelleyebileceğiniz ve yayınlarınızı oluşturabileceğiniz hazır internet sitesi pek çok kullanıcıya hizmet verir. Kısa bir süre içerisinde geliştirilen hazır internet sitesi birbirinden farklı modül destekleri ile internet dünyasının sosyal ayrıcalıklarına sahip olabilme imkanı sunarken web tasarım süreci önceden dizayn edilir. Düşük maliyeti ile orta ve küçük ölçekli şirketlerin tercih edebileceğiniz hazır internet sitesinin en önemli avantajlarından biri de firmanızı profesyonelleştirme yolunda ileriye taşıyabilecek güçte olmasıdır.

Alan Adı

alan adı, bir web sitesinin internet ortamındaki ismidir. Aynı zamanda alan adınız şirketinizin ve markanızın internet ortamındaki adresini ifade etmektedir. Bu nedenle alacağınız alan adınızın şirketinizin ve markanızın tanıtım ve reklamı açısından gücü çok büyük olacaktır.

Kurumsal Site

Bir şirket için kurumsal firması, showroomu, mağazası ne anlam ifade ediyor ise, çok daha büyük bir kitleye hitap edecek olan kurumsal sitesi de aynı anlamı ifade etmektedir. Çünkü web sitemiz dünyaya açılan arenada bizi temsil eden en önemli yüzümüz olacaktır. 7/24 ziyaretçi alan kurumsal sitenizi hazırlarken öncelikle firma yetkilileri ile gerekli analizleri yaparak, elde edilen sonuçlar doğrultusunda, ziyaretçinin isteklerine cevap verebilen, amacına uygun, arandığında ulaşılabilir, kurumsal kimliğimizi doğru ifade eden bir kurumsal site olması gerekmektedir.

Site Barındırma Hizmetleri

Web siteniz her zaman paylaşımlı bir site barındırma hizmeti sığmayabilir. Bir noktadan sonra, site barındırma hizmetleri maliyetleri, server barındırma hizmetlerinin maliyetlerini geçebilir ve daha fazla site barındırma hizmeti almak mantıklı olmayacak bir durum olabilir. Bu durumlarda web sitesi sahipleri sunucu kiralamayı isterler ancak özellikle sunucu yönetimi konusunda bilgisi olmayan kullanıcılar, barındırma hizmelterine ayıracak bütçesi olmayan kullanıcılar ya da sunucu yönetimine bütçe ayırmak istemeyen bir kısım da olabilir.

İnternet Sitesi Fiyatları

internet sitesi fiyatları nasıl belirleniyor? Bazı kişiler 250 TL gibi ucuz internet sitesi fiyatları yaparken, bazı kişiler 1.500 – 2.000 TL civarı hatta daha yüksek fiyatı neye göre ve nasıl çekiyor?

Eticaret Yazılımı

Pek çok işletmeci internet üzerinden ürünlerini satabilmek için uygun fiyatlı eticaret yazılımı aramaktadır.

Sunucu Hizmetleri Nelerdir?

sunucu hizmetleri hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyaç duyar. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucu hizmetleri sizin için ayrılan alana hosting denmektedir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu hizmetleri dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Sunucular sürekli açık ve günün her saati erişilebilir olması gerekmektedir.

SEO'nun Mantığı Nedir?

SEO makale sayısıyla doğru orantıda artan bir grafik çizer. Makalelerin sayısı, niteliği, özgünlüğü ve kullanıcı odaklı sağladığı fayda seo için en etkili kriter olmasını sağlamaktadır. Sosyal medyanın gelişmesiyle, seo’nun papucu yavaş yavaş dama atılırken Google’ın son yaptığı hamleyle beraber seo ve sosyal medya hala çekişmesini sürdürmekte, en azından durum Google için hala böyle. Büyük kurumların stratejileri ziyaretçiyi paralı reklamlar veya arama motorlarından bulmak daha sonra sosyal medya yardımıyla müşteriyi takipçi haline getirmektir. Dolayısıyla seo, çok önem vermemiz gereken bir konu, önümüzde ki yıllarda da bu böyle devam edecek. Google’ın son güncellemesinden önce en kaliteli backlinkleri alan , Google’da bununla birlikte en tepeye oturuyordu. Google Panda güncellemesinden sonra içerikte en az backlink kadar önemli oldu. Bu yazıda seo uyumlu makalenin nasıl yazıldığını örnekleri ile öğreneceğiz.

Web Tasarım

web tasarım hizmetini bir web tasarım şirketinden almak zor olduğu gibi, bu hizmet fiyatını da değerlendirmek oldukça zordur. Çünkü daha gerçekleşmemiş bir web tasarım ve hizmet için ücret ödemeniz gerekecek. Bu konuda sıkça karşılaştığımız soruları sizler için maddeler halinde listeleyerek, açıklamalar yapmak istedik :