KELİME BAZLI SEO

Sözlük anlamı " Arama Motoru Optimizasyonu " halk dilinde site için yapılan Optimizasyon çalışmasıyla Web sitenin arama motorlarında ( Özellikle Google.com.tr) yükselmesidir. Yükselen siteler trafik yapar, trafik yapan sitelerde ziyaretçi ile buluşur ve kazandırır. Seo açılımı ise Search Engine Optimization 'dur ..

Yaşamımızda artık önemli bir bölümünü kaplayan İnternet, gerek sosyal anlamda gerekse ticari anlamda hayatımızın bir parçası haline gelmiş bulunmakta. Hazırladığımız web siteleri kullanıcıya ulaşması ve amacını yerine getirmesini isteriz. Seo çalışması yapılmış projeler, diğer tüm Web sitelerinden çok daha etkili ve arama sonuçlarında ziyaretçiye ulaşan sitelerdir.

SEO NASIL YAPILIR?

Seo aslında İnternet üzerinde Web sitenizin davranış biçimini belirler. Sitenize yapılan alt yapı çalışması ile nerelere gideceğinizi aslında en başlardan size göstermeye başlar. Gerek hizmet, gerek pazarlama, gerek eğitim vb. Seo doğru tekniklerle yapılmalı. Öncelikle aceleci olmadan zamana yayarak gerçek yöntemler ve site için sağlıklı olan yollar seçilerek yapılmalıdır. Algoritmaların değişmesi ile artık eski yöntemler çöp olmuş, hatta sitelere kalıcı geri dönüşü olmayan zararlar vermektedir. Yeni yapı Penguen sitemi ile adil bir Seo yapısı sergilenmekte ve artık gerçekçi emekler ile siteler olması gereken yerlere gelmeye başlamıştır.

Birçok tekniğin ve senelerin vermiş olduğu deneyimlerle firmamız bu hizmeti sağlıyor.

Tam Seo hizmeti veren firmamız beraberinde danışmanlık hizmeti de vermektedir. Yapılan tüm çalışmalarımızda tek tek raporlar ve tüm hizmeti müşterilerimize sergileriz. Tamamen yerli Türkiye'den kaynaklar ve zincir köklü Web site zincirlerimizle güçlü ve etkili hizmet sunmaktayız.

SEO İÇİN NELER YAPILIR ?

seo,arama motoru,hazir site,onemli seo nedir,

Öncelikle Web sitenize popülerlik kazandırmakla işe başlayabilirsiniz. Bir çok yayın organı alternatif olabilir. Ancak baktığımızda İnternet ziyaretçisi yine İnternetten gelmekte ve bir sitenin en iyi ziyaretçi kaynağı ilk olarak yine İnternet olmalı. Yani kısacası sitenize ilk adım olarak ziyaretçi trafiği sağlanmalı. Ardından standart Seo standartları ile yola çıkılmalı. Bir sitenin meta ayarları, içerik metin Optimizasyonu, siteye yerleştirilmiş görsellerin Optimizasyonu, hazırlanmış sayfaların birbirine uyumluluğu ve bir o kadar da önemli olan hitap ettiği hedef kitleye olan uyumluluk yani kullanıcı tarafında hazırlanan kullanıcı Optimizasyonu gibi.

Bu yazılanlar gibi bir çok işlem Web sitesi üzerinde zaman dilimlerine yayarak yapılmaktadır. Bir de şöyle düşünelim, üzerinde hiç bir işlemin yapılmadığı bir Web sitesi. Mantığa ne kadar çorak bir konu gibi geliyor
değil mi?

Kelime Bazlı SEO Nedir?
Kelime bazlı SEO, web sitenizde belirlediğiniz bazı kelime ve kelime grupları üzerine odaklı içerikler oluşturarak arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlayacak çalışmaların tümüdür. Bu çalışmalar sayesinde hedeflediğiniz anahtar kelimelerde kısa süre içinde üst sıralara çıkabilirsiniz. Tabii kelime bazlı SEO çalışmaları her alanda yapılan ya da tam fayda sağlayan çalışmalar değildir.

Kelimeye yönelik olarak yapılan optimizasyon çalışmaları bölgesel yani local SEO çalışmalarında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Ayrıca e ticaret siteleri ya da ürün ve hizmet satışı yapan firmalar kelime bazlı SEO çalışmaları yoğun olarak tercih etmektedirler. Bu çalışmaların en önemli özelliği her zaman kısa süre içinde etkili sonuçlar almanızı sağlayan çalışmalar olmasıdır.

Kelime Bazlı SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
SEO çalışmaları içinde backlink, içerik, yazı için SEO, alan adı otoritesi, site yaşı, kaliteli içerik gibi birçok faktörü barındırmaktadır. İşte burada da devreye farklı bir çalışma olan anahtar kelimelere yönelik olan çalışmalar girer. Çünkü arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlayan noktalardan biri de doğru anahtar kelimelerin seçimi ve bu kelimelerin içeriklerde etkili şekilde kullanılmasıdır.

Kelime bazlı SEO çalışmalarının farklı detayları vardır. İşe başlamanız gereken kısım anahtar kelimelerdir. Bir çalışmada öncelikle hedef kitleyi tanımanız gerekmektedir. Yani sizin hitap ettiğiniz kesimin arama motorlarında hangi kalıplarla arama yaptığını bilmelisiniz. Bunu da çeşitli ölçme araçlarıyla yapabilirsiniz. İşte size kelime bazlı SEO çalışmalarının detayları;

Firmamız hemen hemen her Web sitesine çözümler sunuyor. Çalışmalarımız tamamen sağlıklı ve % 100 garantilidir. 1000′lerce referans ve 100′lerce proje ile tecrübesini kanıtlamış firmamız ile iletişim kurun. En güncel teknolojik projelerimizi sizinle de paylaşalım.