SINIRSIZ HOSTING

  Hosting Nedir?

"Hosting Hizmetleri" gibi soru işareti ile biten kısa cümlelerin arasında kalıyorsanız, olmanız gereken yerdesiniz.  Teknik olarak; web hizmeti sunulacak bir web sayfasının dosyalama sistemlerini barındıran Server (Sunucu) adı veriler bilgisayarların ismidir. Elbette ki bu bilgisayarlara kurulan işletim sistemleri de bireysel kullanım bilgisayarlarından farklı olarak SERVER yazılımlarıdır. Bu noktada belirtmemiz gereken bir diğer bilgi ise bu işletim sistemleri elbette ki farklılık gösterebilir. Örneğin; Windows Tabanlı Hosting veya Linux Tabanlı Hosting sistemleri olarak ikiye ayrılır. Bu iki ana başlık altında da farklı sistemler bulunmaktadır..

Hosting'in ne olduğunu anladık. Ama sunulan hizmetler konusunda yeterli bilgiyi alamadık diyorsanız... Hosting Nedir satırlarını okumaya devam etmenizde fayda var...

"Hosting Hizmetleri Nelerdir?", "Hosting Kiralayarak Neler Yapılabilir?" sorularına cevap veriyoruz.

Hosting Hizmetleri nelerdir?

  • Alan adı buraya yönlendirilerek site kurulabilir.
  • Kayıt altına alınan ve sistemi kurulmuş olan web sayfası üzerinden hizmet verilebilir.
  • Mail Reklam hizmetleri sağlanabilir. Belirli veritabanları yani Database'ler oluşturularak veri sunumları yapılabilir.
  • Güvenlik SSL şifreleme ile sağlanarak online ürün satışı yapılabilir.
  • Dünyanın her noktasından internet ile tek tuş kolaylığı sağlanarak verilerinize erişim sağlayabilirsiniz.
  • Böylelikle verilerin cd veya harici belleklerde risk altında bulunması engellenebilir.

Tüm bu hizmetlerin yanı sıra sayamadığımız pek çok hizmet bulunduğunu belirtmek isteriz. Sabit bir fiyatlandırması olmayan hosting ücretlerinin belirlenmesi, kiralanan makinenin kriterlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu kriterler kısaca; disk alanı, bant genişliği ve işletim sistemi gibi detaylardır.

Fiyat / performans olarak Windows tabanlı sunucular biraz pahalı olmalarına rağmen daha verimlidir.

Cpanel/Plesk
cPanel, Linux işletim sistemi üzerinde çalışmakta, Plesk ise Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaktadır. Plesk panel aynı zamanda Linux işletim sistemi üzerinde de çalışabilmektedir. Hosting paketlerinizi işletim sisteminize göre seçebilir ve web sitenizde iyi bir performans elde edebilirsiniz.


E-posta Koruması
Almayı talep etmediğimiz, istemediğimiz bir mesajın tarafımıza zorla gönderilmesine spam denir. Tüm mail sunucularımız spam maillere karşı koruma altına alınmıştır. Bu sayede güvenle maillerinizi kullanabilirsiniz

.
7/24 Teknik Destek
Destek ekibimize her ihtiyaç duyduğunuzda destek talebi ya da telefon üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.


FTP ve SSH Erişimi
FTP, dosya aktarım kuralıdır. İki bilgisayar arasında dosya veya klasör aktarmak için tasarlanmıştır. SSH, iki makine arasındaki güvenli iletişimi sağlayan bir protokoldür. Bu özellik VPS sunucunuza SSH terminali ile uzaktan bağlanmanızı sağlar. Web sitenizi ya da güncellemelerinizi güvenle hostunuzun içerisine ya da sunucularına yükleyebilirsiniz.
DDos Koruması
Distributed Denial of Service (DDoS - Dağıtık Hizmet Engelleme) bir saldırı tekniğidir. DDoS saldırısına uğradığınız zaman, sistemlerinize erişim kesilir ve veri kaybı yaşanabilir. DDoS koruması ile sitenizi dışarıdan gelen saldırılara karşı koruyabilirsiniz.